Masz pytanie?

mplusm.com.pl / O firmie

O firmie

 • mplusm3.jpg

  O nas

  Firma M PLUS M jest europejskim producentem najwyższej jakości wentylatorów, wykorzystywanych przy źródłach ciepła na paliwo stałe. Kompleksowa oferta firmy obejmuje wentylatory produkowane z wysokiej jakości komponentów, przy wykorzystaniu technologii wiodących światowych producentów, takich jak ebm-papst i Soler&Palau. Firma M PLUS M projektuje i produkuje wentylatory promieniowe wyposażone w silniki elektryczne znanych firm, które charakteryzują się wysoką jakością, trwałością i niezawodnością. W procesie produkcyjnym stosowane są najnowsze technologie w postaci elektronicznie komutowanych silników (EC) do dokładnego ustawienia wydatku powietrza i sprężenia oraz niższego poboru energii. W ofercie znajdują się również wentylatory z czujnikiem Halla (HL), który zapewnia dokładną regulację prędkości wentylatora lub zatrzymanie pracy przy bezczynności podajnika.

 • mplusm2.jpg

  Technologia

  Wszystkie wentylatory M PLUS M charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. Obudowa wentylatora, w której montowany jest silnik, wykonana jest w technologii odlewu ciśnieniowego aluminium. Konstrukcja zapewnia wysoką wydajność, cichą pracę i wymagany przepływ i/lub ciśnienie powietrza. Wentylator wyposażony jest w skrzynkę przyłączeniową z kondensatorem.

   

 • Czujnik Halla

  Wentylatory M PLUS M wyposażone w silnik z czujnikiem Halla dostarczają do sterownika elektronicznego informację o aktualnej prędkości wentylatora. Podłączenie czujnika Halla ułatwia złącze RJ11 będące na standardowym wyposażeniu wentylatora. Czujnik w połączeniu z odpowiednim regulatorem umożliwia bardzo dokładne sterowanie prędkością wentylatora. Sygnał wysyłany przez wentylator z czujnikiem Halla może być wykorzystany również do zatrzymania podajnika paliwa, gdy wentylator nie pracuje.

   

 • green_tech_mplusm.jpg

  Elektroniczna komutacja (Green Tech)

  Energooszczędne wentylatory z silnikami nowej generacji spełniają najbardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczące zużycia energii przez silniki i wentylatory. Wentylatory promieniowe M PLUS M już teraz spełniają wymagania nowej dyrektywy unijnej ERP2015 (Energy related Products = produkty związane z energią), która zacznie obowiązywać dopiero w 2015 roku, a wentylatory GREEN TECH znacznie przewyższają jej limity.

  Wentylator wyposażony jest w komutowany elektronicznie (EC) silnik, stosowany obecnie w najnowocześniejszych urządzeniach. Dla użytkowników oznacza to znacznie niższe zużycie energii.

  Wentylatory GREEN TECH umożliwiają wyjątkowo dokładne ustawienie wydajności (za pomocą sygnałów PWM, lub 0-10 V), a tym samym dostosowanie jej do rzeczywistych potrzeb. W wyniku procesu sterowania rzeczywiste koszty energii mogą być zmniejszone do 90%. Kolejną zaletą silnika wentylatora EC jest bezszczotkowa komutacja. Silniki EC z elektroniczną (bezszczotkową) komutacją są o wiele cichsze i wydajniejsze, osiągają większe prędkości oraz maksymalny moment obrotowy przy prędkości zerowej oraz charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością.

  Wentylatory M PLUS M z technologią GREEN TECH gwarantują najwyższy poziom ochrony środowiska, zarówno dzięki znacznie zmniejszonemu zużyciu energii podczas standardowej pracy urządzenia, jak i przyjazny środowisku proces produkcji.

  Zastosowanie: Wentylatory przeznaczone są do wdmuchiwania czystego powietrza do paleniska oraz do wentylacji ogólnej pomieszczeń i wyposażenia technicznego. Urządzenie może pracować w temperaturze otoczenia obudowy od 0 do +40 ° C.

   

   M PLUS M Frąszczak M. Kruk E. Sp.J.
62-300 Września, Obłaczkowo 148
NIP: 789-00-07-027
REGON: 630151518
tel: (61) 437 49 20
fax: (61) 437 49 22 
kontakt:
email: zamowienia@mplusm.com.pl